Волинська єпархія. Ніч Новорічна – ніч незвична

02.01.2013

Новий Рік без алкоголю? А як же мрії, казка та «советское игристое»? І взагалі, як святкувати і що тоді пити?

Напевно немає такого свята, яке б не було так огорнуте таємницями, сподіваннями, мріями та загадками, як Новий Рік. Втомлене і водночас ненаситне людство наївно вірить, або хоче вірити, що з новим календарним днем новоспеченого року в двері ввірветься Щастя, і у вікно неодмінно постукає Здоров’я, Достаток. А якщо свої сподівання закріпити шампанським або якоюсь іншою алкогольною сумішшю, то це вже не мрія, а майже реальність, і, трохи не забув, - обов’язково має бути алкоголь, без нього ніяк, бо інакше  « казки новорічної» не буде.

А й справді, алкоголь робить дива, і все як у казці - чим дальше, тим страшніше. Чим дальше стрілка годинника віддаляється за північ, дива не заставляють себе чекати - стрункий, високий брат міняється на очах, і перевтілюється у невихованого з налитими кров’ю очима хулігана, люблячий тато грубіянить бабусі, котра біля третьої години ночі починає проклинати владу, а дідусь під ранок шукає рушницю і рветься стріляти фашистів. Сусід  Петро так провів старий рік, що перші дні Нового року проведе у наркодиспансері…

І цю історію такого « святкування» можна розказувати до безкінечності, та чи варто? Адже кожен з вас сам приведе в приклад ще не такі горе-пригоди.

Попри загальну картину такого святкування ще є люди, які тверезо проводжають Старий, та зустрічають Новий Рік. Правда, звучить дивно, - Новий Рік  і без алкоголю, а як же мрії, казка, «советское игристое»? І взагалі, як святкувати і що тоді пити?...

Я теж не питиму спиртного на Новий Рік, і не тільки в цей день, а й взагалі, я живу тверезо і в моєму житті є речі, які приносять мені більше користі і радості чим алкогольний дурман - це молитва, сім’я, мої прихожани та братство тверезості. Я не можу собі дозволити і не маю найменшого бажання  підняти чарочку, адже я повинен бути  прикладом для своїх дітей і прихожан у всьому.

Новорічні свята без спиртного зустрічатиме і головний лікар Волинської обласної інфекційної лікарні Петро Гайдучик, котрий сказав так: « Може, для когось це звучить незрозуміло, але вживати в новорічні свята речовину, яка абсолютно не сприймається людським організмом,та призводить до знищення мозку – це самогубство.

Новорічні свята супроводжують нас все життя, з самого дитинства, щасливими митями, загадуванням бажань та мрій. Мій принцип – краще дочекатись наступної новорічної ночі і відчути найбільше щастя від святкування зі своєю сім’єю, сином Тимуром, рідними і друзями протягом десятків років, ніж «гарно» відсвяткувати з шампанським декілька років, знищуючи себе духовно і фізично. Життя надзвичайно прекрасне і в цьому прекрасному немає місця спиртним речовинам».

Надія Миронюк, котра являється майстром спорту України міжнародного класу з важкої атлетики, та учасницею   олімпійських ігор в Пекіні 2008р., про своє тверезе святкування Нового Року розповідає: «Святкування з нагоди закінчення старого року і початок Нового Року я вже декілька років поспіль  розпочинаю в храмі з молитвою .Це надзвичайні відчуття,адже тут як ніде я можу відчути, що насправді для мене є  основне,зануритись в глибину  свого серця, підвести підсумок року що минає,з вдячністю піднести молитву за прожиті роки,з  надією та сподіваннями за щасливий рік, який ось-ось розпочнеться . Переповнитись щасливим моментом теперішнього,дивлячись на усмішку священика ,та інших прихожан,які як я розділяють такий спосіб святкування».

Я привів приклад лише двох людей, а їх є звісно  більше ніж ми думаємо. Хоча б взяти наше братство тверезості,де вже є свої традиції тверезого відпочинку і різноманітних святкувань. Проте і ці свідчення являються переконливими, аби спробувати жити тверезо і щасливо. 

Щоби спонукати до тверезості,ще багато можна було б згадати про похмільний синдром першого січня, про травми тілесні та духовні спричинені під дією дози новорічного алкоголю, про аморальні вчинки сп’янілої молоді,про смертельні отруєння, але більше хочеться писати про переваги тверезого життя, про світлий розум, про обдумані вчинки, про щиру подячну  молитву за прожитий рік, і Новий рік на тверезо. Ви запитаєте, а як це не тверезо, я ви спробуйте і я впевнений, що вам сподобається, бо тверезість це природній, Богом дарований стан людини. Всі ми прийшли у цей світ тверезими, отже залишаймось такими завжди.

Протоієрей Степан Ярема, настоятель свято-Андріївського храму села Струмівка

викладач ВДС, голова Волинського православного братства тверезості

Комментарии

Нет комментариев

Добавить Ваш комментарий:

* - необходимое для заполнения поле

*

*

Объявления отдела

Новый конкурс кинофестиваля «Покров»

Сдан в типографию последний в уходящем году выпуск «Отрока» № 6

Приглашаем всех желающих в Студию детского творчества при храме Святителя Григория Богослова

ВНИМАНИЕ! ЗАДЕРЖАНА МОШЕННИЦА!!!

Предварительные результаты 3-го этапа Конкурса "Молодежь и Церковь" по состоянию на 28 мая 2013 года!

При Петро-Павловском кафедральном соборе Симферополя организован православный молодёжный центр

Просим оказать помощь финансово, молитвенно в благотворительном мероприятии по сбору средств для создания молитвенной комнаты и кабинета духовно-нравственного воспитания в Областном Интернате №2 г.Мариуполя

Осторожно! Мошенничество с банковскими карточками!

ОСТОРОЖНО - МОШЕННИК!

Расписание работы центра психологической помощи Синодального отдела по делам молодежи УПЦ

Журнал «Отрок» - издание Синодального отдела по делам молодежи Украинской Православной Церкви

Все объявления